Na narty do Zakopanego, czyli jakie stoki narciarskie w Zakopanem i okolicach

narty Zakopane

Jeśli nie możecie się już doczekać założenia nart, to znak, że pora odwiedzić Zakopane zimą. Zarówno w zimowej stolicy Polski, jak i w innych miejscowościach Podhala znajdziemy ładne, dobrze przygotowane trasy. Doskonale odnajdą się na nich średnio czy bardziej zaawansowani, jak i początkujący. Ośrodki narciarskie mają też wiele do zaoferowania rodzinom z dziećmi. Co czeka pod Tatrami na fanów narciarstwa?

Rezerwuj online bez pośredników – gwarancja najniższej ceny | aktualna dostępność apartamentów

Zakopane – stoki dla dzieci i początkujących

Pod Wielką Krokwią usytuowane są dwa wyciągi. Jeden nosi tę samą nazwę co słynna skocznia, a drugi to Gigant. Oba oferują idealne warunki dla początkujących narciarzy oraz snowboardzistów. Trasa Pod Krokwią zapewnia jeżdżącym wiele przestrzeni – w sam raz do nauki. Pomocą służą instruktorzy, jest tu też wypożyczalnia sprzętu. Wyciąg narciarski Gigant ma szeroki stok oraz nieduże przewyższenie. Można skorzystać z wypożyczalni sprzętu oraz lekcji narciarstwa w grupach lub indywidualnie. Kursy są prowadzone dla dorosłych i dzieci.

 

Kolejne miejsce dla dzieci i początkujących to Polana Szymoszkowa. Ma dwie koleje linowe, z czego mniejsza biegnie do połowy stoku i świetnie nadaje się dla tych, którzy dopiero się uczą. Przy dolnej stacji mieści się KidsPark Szymoszkowa, gdzie maluchy mogą szlifować umiejętności pod okiem instruktora. Cały dzień jazdy po trasach Polany kosztuje 109 zł (100 zł ulgowy).

 

Warto też wymienić Kalatówki, orczykowy wyciąg narciarski obok Hotelu Górskiego. Ma 400 m długości, a do jego atutów należy długo utrzymująca się naturalna pokrywa śnieżna. To łatwy stok, dodatkowo wspierany ratrakowaniem. Na najmłodszych czeka przedszkole narciarskie, a na chętnych do nauki – kadra instruktorska. Punkt dysponuje wypożyczalnią sprzętu i serwisem (w Hotelu). Karnet dziecięcy (10 przejazdów) kosztuje 30 zł.

 

Mówiąc o prostych trasach i obszarach dla dzieci, nie sposób pominąć Gubałówki. Należy do najpopularniejszych tatrzańskich szczytów i jest rewelacyjnym miejscem do narciarstwa. Wiele osób właśnie tutaj stawiało pierwsze kroki na nartach. Dzień jazdy na trasach kosztuje 89 zł (70 zł ulgowy – dla ludzi w wieku 5-15 lat oraz 65+).

 

Kochasz Zakopane i Tatry?

Chcesz otrzymywać informacje jak ciekawie spędzić tutaj czas oraz powiadomienia o specjalnych ofertach Willa Tatiana?

wpisz się na listę mailingową i zostań gościem VIP Willa Tatiana, a otrzymasz dodatkowo

Długie stoki dla miłośników nart

Wymienione wyżej miejsca mają łagodne stoki, które sprawdzają się przy nauce manewrowania na nartach. A gdzie znajdziemy długie stoki, uwielbiane przez pasjonatów? Między innymi na Kasprowym Wierchu. Trasa wiedzie z niego przez Kocioł Goryczkowy do Kuźnic, a liczy sobie 5400 m. Górną część pokonują wyłącznie zaprawieni narciarze; do tego warunki narciarskie zależą na niej od natury, bo nie jest naśnieżana. Skipass jednodniowy kosztuje 138 zł (ulgowy 110 zł).

 

Zakopane – oświetlone nocne stoki

Zakopane zadbało też o potrzeby fanów jazdy po zmroku. Przypadnie im do gustu wspomniana już Gubałówka, oferująca przepiękny widok na panoramę Tatr oraz samo miasto. Jazda nocą zapewni im niesamowite przeżycia. Trasy skupione na południowych zboczach są częściowo oświetlone, a prócz tego sztucznie naśnieżane. Jednodniowy skipass dla osób w wieku 16-64 lata kosztuje 79 zł, ulgowy 50 zł.

 

Na zboczach Rafaczówki (przedłużenie Gubałówki) mieści się Harenda. Ośrodek narciarski proponuje klientom trasy dla początkujących i zaawansowanych – włącznie z ciekawą czarną trasą. Ma trzy wyciągi orczykowe i kolejkę krzesełkową, a stok jest oświetlony i czynny do 21:00. Za 2 godziny jazdy zapłacimy 65 zł (60 zł dla osób <15 lat).

 

Oświetlenie szlaków posiada Budzowski Wierch, kompleks wyciągów w centrum Krzeptówek. Narciarze mają trzy trasy zjazdowe o różnych poziomach, z czego dwa są trudniejsze, a jeden nadaje się dla najmłodszych. Są dobrze przygotowane, dośnieżane i ratrakowane. Szusować można na nich do późnego wieczora. Koszt karnetu dla początkujących to 10 zł za 12 przejazdów małym wyciągiem oraz 15 zł dużym. Cena karnetu grupowego – 12 zł za 12 przejazdów (oba wyciągi).

 

Narty w Zakopanem i okolicach

To zaledwie ułamek miejsc i atrakcji czekających na narciarzy. Zakopane (oraz pobliskie ośrodki) bardzo dba o to, aby goście byli zadowoleni z pobytu, oferty wyciągów i warunków na trasach. W końcu nie bez powodu miasto pod Tatrami chlubi się określeniem „zimowa stolica Polski”.