Array ( [pl] => Array ( [id] => 42 [active] => 1 [encode_url] => 0 [tag] => pl-PL [native_name] => polski [missing] => 0 [language_code] => pl [translated_name] => polski [url] => https://willatatiana.pl/zakopane-poza-sezonem/ [country_flag_url] => https://willatatiana.pl/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png ) )

ZAKOPANE POZA SEZONEM

Tytuł trochę przewrotny, ponieważ już wcześniej pisaliśmy, że w Zakopanem sezon jest zawsze.  Właściciele obiektów noclegowych rok najczęściej dzielą po prostu na sezon niski i wysoki. Sezon wysoki pokrywa się z dniami wolnymi, świętami, wakacjami szkolnymi i feriami. Wtedy tez największe jest obłożenie apartamentów, willi i hoteli. Ceny są wyższe, bo chętnych mnóstwo – takie prawa rynku. Poza sezonem łatwiej wynegocjować korzystne ceny – nie tylko w przypadku noclegu. Poza sezonem można też naprawdę doświadczyć uroku Zakopanego, szczególnie jeżeli nie należymy do amatorów tłumów i kolejek.

Zakopane wiosną

Wiosna to koniec sezonu dla narciarzy, ale początek dla amatorów pieszych wędrówek. Tatry wiosną są przepiękne, do życia budzi się bogata górska flora i fauna.  Na górskich szlakach nie spotkamy tylu turystów, kolejki na wyciągi i do atrakcji są minimalne (pomijając oczywiście wszystkie majówkę i święta wielkanocne). Na szlaku spotkać za to możemy zające, sarny, a na wyżej położonych terenach nawet świstaki, rysie czy niedźwiedzie. Wtedy też zakwitają tatrzańskie łąki. Wspaniałe zdjęcia gwarantowane!

Wiosną w Zakopanem organizowanych jest też sporo imprez plenerowych, wyjeżdżając fajnie upatrzyć sobie jedną z nich.

krokusy w Dolinie Chochołowskiej

krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Zakopane jesienią

Gdy już wyjadą tłumy wakacyjnych turystów w Zakopanem nastaje chwila wytchnienia i oddechu przed sezonem narciarskim. Wbrew pozorom Zakopane i jesienią ma wiele do zaoferowania. Do szczególnych przyjemności należą spokojne górskie wędrówki – bez tłoku i hałasu. Góry o tej porze roku mienią się barwami jesieni i wyglądają zjawiskowo. Nawet Krupówki stają się wtedy mniej uczęszczane i dopiero wtedy można podziwiać zakopiański deptak i charakterystyczne podhalańskie wille. Tarty jesienią często są ciepłe i słoneczne, ale trzeba być przygotowanym na pogodowe niespodzianki, szczególnie w przypadku dalszych wycieczek.

Tatry jesienią

Góry jesienią

 

Zobacz również:

Pensjonaty i apartamenty dla rodzin z dziećmi

Jak ubrać się na letni wypad w góry?

Zakopane atrakcje

© 2020 Apartamenty Zakopane