ZAKOPANE POZA SEZONEM

krokusy w Dolinie Chochołowskiej

Tytuł trochę przewrotny, ponieważ już wcześniej pisaliśmy, że w Zakopanem sezon jest zawsze. Właściciele obiektów noclegowych rok najczęściej dzielą po prostu na sezon niski i wysoki. Sezon wysoki pokrywa się z dniami wolnymi, świętami, wakacjami szkolnymi i feriami. Wtedy tez największe jest obłożenie apartamentów, willi i hoteli. Ceny są wyższe, bo chętnych mnóstwo – takie prawa rynku. Poza sezonem łatwiej wynegocjować korzystne ceny – nie tylko w przypadku noclegu. Poza sezonem można też naprawdę doświadczyć uroku Zakopanego, szczególnie jeżeli nie należymy do amatorów tłumów i kolejek.

Rezerwuj online bez pośredników – gwarancja najniższej ceny | aktualna dostępność apartamentów

Zakopane wiosną

Wiosna to koniec sezonu dla narciarzy, ale początek dla amatorów pieszych wędrówek. Tatry wiosną są przepiękne, do życia budzi się bogata górska flora i fauna. Na górskich szlakach nie spotkamy tylu turystów, kolejki na wyciągi i do atrakcji są minimalne (pomijając oczywiście wszystkie majówkę i święta wielkanocne). Na szlaku spotkać za to możemy zające, sarny, a na wyżej położonych terenach nawet świstaki, rysie czy niedźwiedzie. Wtedy też zakwitają tatrzańskie łąki. Wspaniałe zdjęcia gwarantowane!

 

Wiosną w Zakopanem organizowanych jest też sporo imprez plenerowych, wyjeżdżając fajnie upatrzyć sobie jedną z nich.

 

krokusy w Dolinie ChochołowskiejKrokusy w Dolinie Chochołowskiej

Kochasz Zakopane i Tatry?

Chcesz otrzymywać informacje jak ciekawie spędzić tutaj czas oraz powiadomienia o specjalnych ofertach Willa Tatiana?

wpisz się na listę mailingową i zostań gościem VIP Willa Tatiana, a otrzymasz dodatkowo

Zakopane jesienią

Gdy już wyjadą tłumy wakacyjnych turystów w Zakopanem nastaje chwila wytchnienia i oddechu przed sezonem narciarskim. Wbrew pozorom Zakopane i jesienią ma wiele do zaoferowania. Do szczególnych przyjemności należą spokojne górskie wędrówki – bez tłoku i hałasu. Góry o tej porze roku mienią się barwami jesieni i wyglądają zjawiskowo. Nawet Krupówki stają się wtedy mniej uczęszczane i dopiero wtedy można podziwiać zakopiański deptak i charakterystyczne podhalańskie wille. Tarty jesienią często są ciepłe i słoneczne, ale trzeba być przygotowanym na pogodowe niespodzianki, szczególnie w przypadku dalszych wycieczek.

 

Tatry jesienią

Góry jesienią