Array ( [pl] => Array ( [id] => 42 [active] => 1 [encode_url] => 0 [tag] => pl-PL [native_name] => polski [missing] => 0 [language_code] => pl [translated_name] => polski [url] => https://willatatiana.pl/przewodnik/snowlandia-labirynt-sniezny/ [country_flag_url] => https://willatatiana.pl/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png ) )

Wystartuj w Willach Tatiana na ul. Grunwaldzkiej – 21 min

Śnieżny labirynt w Zakopanem

Sezon ferii zimowych to doskonały moment na odwiedzenie największego labiryntu z lodu zbudowanego w Polsce. Choć atrakcja sama w sobie nie jest wielką nowością w zimowych kurortach, to wiele osób ściąga do Zakopanego z rodzinami po to, by eksplorować śnieżny labirynt. Stolica polskich Tatr może się takim pochwalić już od kilku lat.

 

Śnieżny Labirynt w Zakopanem
Śnieżny Labirynt

 

Zakopane i lodowe atrakcje

Nie jest to pierwsza i jedyna atrakcja Zakopanego związana z lodem i śniegiem. I nie chodzi tylko o szaleństwo na nartach czy snowboardzie. W Tatrach po stronie słowackiej można obejrzeć już Lodową Świątynię z niezwykłymi rzeźbami z bloków lodu. Labirynt z kolei został zbudowany w niedużej okolicy od Wielkiej Krokwi, więc dotarcie tam jest bardzo proste. Teren o powierzchni ponad 2500 metrów kwadratowych w całości pokrywają ściany labiryntu z lodu i śniegu, a także tor saneczkowi oraz śnieżny zamek, którego baszty wznoszą się na 16 metrów nad ziemię. Całość obejmuje park rozrywki Snowlandia. Co ciekawe, pierwszy raz ta atrakcja została zbudowana w sezonie 2015/2016. Zwykle jest otwarta dla turystów od końca grudnia, chociaż ogromny wpływ na to kiedy park zostanie otwarty mają warunki pogodowe. Budowla powstawała ponad miesiąc, a w pracach nad nią wzięli udział budowniczowie z Podhala. Meandry korytarzy ze ścianami sięgającymi 2 metrów wysokości to doskonałe miejsce do tego, żeby wraz z rodziną zbadać każdą ślepy zaułek i spędzić czas inaczej, niż na stoku.
Dużą atrakcją tego miejsca jest fakt, że wieczorami lodowy labirynt w Zakopanem jest podświetlany. Barwne iluminacje dodają mu uroku tajemniczości i baśniowości, co szczególnie doceniają dzieciaki. Oczywiście jest to atrakcja sezonowa, a to oznacza, że wraz z nadejściem wiosny znika, a kolejna okazja, by ją zobaczyć nadarzy się dopiero na przełomie roku.

Śnieżny labirynt w Zakopanem – cennik

Koszt pojedynczego ulgowego biletu wstępu na sam lodowy labirynt to 12 zł od osoby, zaś za bilet normalny trzeba zapłacić 18 zł. Jeśli jednak planujemy spędzić w Snowlandii cały dzień i mieć dostęp do wszystkich atrakcji, lepiej wybrać bilet rodzinny lub łączony, z możliwością wstępu do pozostałych atrakcji, czyli śnieżnego zamku, mini zoo i toru saneczkowego.

© 2020 Apartamenty Zakopane