TĘŻNIA SOLNA

Grudki soli w tężni

Dobroczynne właściwości soli znane są już od wieków, a leczenie solą przeżywa właśnie swój renesans. Tężnia solna to naturalne inhalatorium o dobroczynnym wpływie na nasz układ oddechowy. Korzystanie z tężni zaleca się w profilaktyce i leczeniu wielu chorób.

Rezerwuj online bez pośredników – gwarancja najniższej ceny | aktualna dostępność apartamentów

 

Konstrukcja tężni solnej jest dość prosta – na gałązki, ułożone na specjalnej drewnianej konstrukcji, podawana jest solanka, która spływając po nich swobodnie uwalnia w pomieszczeniu jod, brom, wapń, magnez, sód, potas, żelazo i wiele innych mikroelementów.

 

Tężnia solna

Kochasz Zakopane i Tatry?

Chcesz otrzymywać informacje jak ciekawie spędzić tutaj czas oraz powiadomienia o specjalnych ofertach Willa Tatiana?

wpisz się na listę mailingową i zostań gościem VIP Willa Tatiana, a otrzymasz dodatkowo

U osób zdrowych tężnie solne wykorzystuje się w celu zwiększenia odporności, a także bakteriobójczo. Stosowane są także we wspomaganiu leczenia schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmie płuc, nadciśnieniu, alergiach, bezsenności, niedoczynności tarczycy, schorzeniach skórnych, a także w przypadku wyczerpania organizmu. W tężni solnej można doskonale zregenerować siły po całodniowej górskiej wspinaczce. Regularne inhalacje solankowe pozwalają utrzymać właściwą kondycję obronną naszego organizmu i zmniejszają ilość infekcji.

 

Tężnie solne coraz częściej można spotkać w obiektach noclegowych (hotele, wille, apartamenty w Zakopanem), co zwiększa komfort korzystania z nich – wystarczy kilka kroków, by zaznać dobroczynnej sesji. Przykładowy cennik tężni solnej w Willi Tatiana to 20 zł za 45-minutowy seans.