MAGIA ZAKOPANEGO

Gubałówka - widok na Zakopane

Co tu dużo mówić, sezon w Zakopanem jest zawsze. Zimą miasto oferuje wymarzone warunki do jazdy na nartach i snowboardzie, a latem mnóstwo szlaków turystycznych dla amatorów ekstremalnej wspinaczki, ale też rodzin z dziećmi, czy osób nastawionych na spokojniejsze wędrówki. W „zimowej stolicy Polski” bierze początek wiele szlaków – pieszych i rowerowych. Wiosną i jesienią można korzystać z uroków miasta i okolic, ale bez wakacyjnych tłumów – ceny noclegów także stają się korzystniejsze i mamy ich większy wybór.

Rezerwuj online bez pośredników – gwarancja najniższej ceny | aktualna dostępność apartamentów

 

Samo miasto ma też wiele do zaoferowania i nie sposób się w nim nudzić. Liczne muzea, galerie, festiwale i imprezy cykliczne np. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Europejskie Targi Produktów Regionalnych, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Tatrzańskie Wici czy Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Cały rok prężnie działa też Teatr Witkacego – kulturalna wizytówka miasta.

 

Kościół Świętej Rodziny przy Krupówkach

Kościół Świętej Rodziny przy Krupówkach (XIX w.)

Kochasz Zakopane i Tatry?

Chcesz otrzymywać informacje jak ciekawie spędzić tutaj czas oraz powiadomienia o specjalnych ofertach Willa Tatiana?

wpisz się na listę mailingową i zostań gościem VIP Willa Tatiana, a otrzymasz dodatkowo

Najsłynniejszą ulicą Zakopanego są oczywiście Krupówki. Ponad kilometrowy deptak obfituje w różnej maści sklepy, góralskie karczmy, restauracje, pizzerie i stoiska z oscypkami.

 

Góralskie stoiska Koń

 

Siły pomoże zregenerować wizyta w aquaparku lub pobliskich Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Poza górskimi szlakami, niesamowitymi widokami i mnóstwem obiektów turystycznych Zakopane ma w sobie to „coś”. Pierwiastek, który przyciąga gości niezależnie od pory roku. Każdy znajdzie w Zakopanem coś dla siebie.

 

panorama miasta po zmrokuPanorama miasta po zmroku