Array ( [pl] => Array ( [id] => 42 [active] => 1 [encode_url] => 0 [tag] => pl-PL [native_name] => polski [missing] => 0 [language_code] => pl [translated_name] => polski [url] => https://willatatiana.pl/magia-zakopanego/ [country_flag_url] => https://willatatiana.pl/wp-content/plugins/sitepress-multilingual-cms/res/flags/pl.png ) )

MAGIA ZAKOPANEGO

Co tu dużo mówić, sezon w Zakopanem jest zawsze. Zimą miasto oferuje wymarzone warunki do jazdy na nartach i snowboardzie, a latem mnóstwo szlaków turystycznych dla amatorów ekstremalnej wspinaczki, ale też rodzin z dziećmi, czy osób nastawionych na spokojniejsze wędrówki. W „zimowej stolicy Polski” bierze początek wiele szlaków – pieszych i rowerowych. Wiosną i jesienią można korzystać z uroków miasta i okolic, ale bez wakacyjnych tłumów – ceny noclegów także stają się korzystniejsze i mamy ich większy wybór.

Widok na Zakopane z Gubałówki

Gubałówka - widok na Zakopane

 

Samo miasto ma też wiele do zaoferowania i nie sposób się w nim nudzić. Liczne muzea, galerie, festiwale i imprezy cykliczne np. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, Europejskie Targi Produktów Regionalnych, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Majówka Tatrzańska, Dni Zakopanego, Tatrzańskie Wici czy Puchar Świata w Skokach Narciarskich. Cały rok prężnie działa też Teatr Witkacego – kulturalna wizytówka miasta.

Kościół Świętej Rodziny przy Krupówkach (XIX w.)

Kościół Świętej Rodziny przy Krupówkach

 

Najsłynniejszą ulicą Zakopanego są oczywiście Krupówki. Ponad kilometrowy deptak obfituje w różnej maści sklepy, góralskie karczmy, restauracje, pizzerie i stoiska z oscypkami.

Góralskie stoiska Koń

Siły pomoże zregenerować wizyta w aquaparku lub pobliskich Termach w Bukowinie Tatrzańskiej. Poza górskimi szlakami, niesamowitymi widokami i mnóstwem obiektów turystycznych Zakopane ma w sobie to „coś”. Pierwiastek, który przyciąga gości niezależnie od pory roku. Każdy znajdzie w Zakopanem coś dla siebie.

panorama miasta po zmroku

panorama miasta po zmroku

Zobacz również:

Pensjonaty i apartamenty dla rodzin z dziećmi

Tężnia solna

Widmo Brockenu

 

© 2020 Apartamenty Zakopane