Weekend majowy w Zakopanem

zakopane maj

Nie sposób zaprzeczyć, że zimowa stolica Polski cieszy się olbrzymim powodzeniem turystów. Wydawać by się mogło, że z każdym rokiem odwiedza ją coraz więcej osób. Czy to możliwe, aby spędzić w Zakopanem udaną majówkę – bez tłumów?

Każdego roku tysiące ludzi zastanawia się, gdzie wyjechać na majówkę. O ile wakacje większość spędza w nadmorskich kurortach (w ubiegłym roku nad Bałtykiem wypoczywało 49% Polaków), tak w długi weekend majowy głównym kierunkiem są góry.

Rezerwuj online bez pośredników – gwarancja najniższej ceny | aktualna dostępność apartamentów

Gdzie na weekend majowy? Do Zakopanego!

Urokiem Zakopanego i innych górskich ośrodków turystycznych cieszą się rodziny z dziećmi, zakochane pary, single i grupki przyjaciół. Okupują Krupówki, szlak na Giewont, Kasprowy Wierch i drogę nad Morskie Oko. Czy są miejsca, gdzie ich nie ma?
Wytypowanie punktów, w których nie spotkamy turystów (zwłaszcza w majówkę) to karkołomne zadanie. Istnieje jednak sposób na to, aby spotkać ich mniej – zdecydować się na inne trasy niż przewodnikowe. Idąc nad Morskie Oko, można wybrać szlak naprzeciwko schroniska, po drugiej stronie jeziora. Ewentualnie minąć kapliczkę Matki Bożej od Szczęśliwych Powrotów. Wisi na limbie przy dróżce ze schroniska nad Czarny Staw. Stanowi punkt, z którego pięknie widać panoramę szczytów od Miedzianego po Kazalnicę.

 

Za Morskim Okiem można wejść na trasę w kierunku Wrót Chałubińskiego. Wiedzie tam mniej uczęszczana droga asfaltowa. Kierujemy się na czerwony szlak w stronę Doliny za Mnichem, następnie mijamy Samotnego Mnicha i Staw Staszica. U celu czeka nagroda – widok na Wyżni Ciemnosmreczyński Staw.

Kochasz Zakopane i Tatry?

Chcesz otrzymywać informacje jak ciekawie spędzić tutaj czas oraz powiadomienia o specjalnych ofertach Willa Tatiana?

wpisz się na listę mailingową i zostań gościem VIP Willa Tatiana, a otrzymasz dodatkowo

Majówka w górach dla sprytnych

Szanse na uniknięcie mas mamy także na popularnym szlaku przez Czerwone Wierchy. Wystarczy, że przewędrujemy do niego Doliną Tomanową, wschodnim odgałęzieniem Doliny Kościeliskiej w Tatrach Zachodnich. Biegnie przez nią szlak zielony na Ciemniak. Trasa jest długa (3,40 h), wokół mnóstwo zieleni, ponad którą górują okoliczne szczyty… Innymi słowy, idealne warunki do bliskiego kontaktu z przyrodą.

 

Wspomniane Czerwone Wierchy wspaniale widać z małej dolinki reglowej wtulonej między Dolinę Kościeliską i Małą Łąkę. Staników Żleb to malownicze miejsce, chętnie wybierane przez biegaczy i dość niedoceniane przez masowych turystów. Niesłusznie, bo oferuje ładne widoki m.in. na Kościelisko i Pasmo Gubałowskie.

 

Majówka w Zakopanem – idealny pomysł na wypoczynek

Popularność Zakopanego przekłada się na tłok na deptaku i kolejki przy głównych atrakcjach. To fakt. Wciąż można jednak znaleźć miejsca, które zasługują na uwagę turysty, a nie są aż tak oblegane. Można też wybrać nocleg, który zapewni gościom ciszę i spokój, mimo iż jednocześnie będzie blisko centrum. Taki komfort mają goście 4 luksusowych willi Tatiana, przykuwających wzrok ozdobną elewacją w drewnie. Do Krupówek dotrzemy z nich w kilka minut, niewiele dłużej zajmie dojście do Doliny Białego i innych szlaków.

 

Lokalizacja willi jest ważnym, ale nie jedynym atutem. Każdy z apartamentów urządzono z dużym smakiem i wyposażono w niezbędne urządzenia. W takich wnętrzach, z takimi pejzażami (wiele apartamentów ma tarasy, z których widać Giewont) majówka w górach będzie niezapomniana.